Jiří Zapletal

  • Jiří Zapletal (19)
  • Jura není veden k Bohu od malička, avšak základy znal, neboť babička byla Svědkem Jehovovým. Do církve se dostal skrze evangelizační akci s názvem "Action day". Skrze tuto sportovní akci poznal nové kamarády, humor, a tak mu nic nebránilo jít se podívat na setkání mládeže, kde již zůstal. Nemohl se dočkat dalšího setkání. Prvním krásným zlomem v jeho životě byl jeho první tábor. Vedoucí Radek Hanák měl v teepee slovo na téma "Smrt". Oheň plápolal a Slova kazatele se ho dotýkala. Jura často přemýšlel, když ještě nevěřil, kde jsou zázraky a krásné pocity, o kterých křesťané mluví. A jednoho dne, na onom táboře, jsme všichni seděli u ohně v kruhu v teepee. Hráli jsme chvály, byla nádherná atmosféra a ve vzduchu visel pokoj a klid. A najednou Jura uslyšel jak ho někdo oslovil: "Jirko.." Byl to jemný hlas, vryl se mu do paměti. Pátral asi pět minut a ptal se, kdo na něj volal. Došlo mu to později a zde byl utvrzen, že Bůh je živý a mocný. Zavolal ho jménem. "Na to nikdy nezapomenu", říká Jirka. "Víra je krásná, rád ji prožívám a jsem vděčný za oběť Ježíše Krista. Ale opravdový zlom přišel až s příchodem Ducha Svatého do mého života." Jura nikdy moc nebral Ducha Svatého. Nevěděl, co si o něm myslet. Co je to za tajemnou osobu apod. Ale když Duch Svatý začne jednat, je to něco neuvěřitelného. "Už nikdy bez Ducha Svatého. Skrze něho mohu přicházet ke Kristu. V Duchu Svatém je mi dobře, dotýká se mně. Stačí se ho zeptat, poprosit, ať je s Tebou a on se tě dotkne znova a znova. Ať si na tom jakkoliv mizerně, vždy bude vedle tebe, pokud ho chceš vnímat. On, Duch Svatý byl seslán jako utěšitel a potěšitel. Nevzdá se tě, pokud ty sám se ho nezřekneš. Moje víra, můj život nabral jiný chybějící rozměr. Rozměr hloubky Ducha Svatého."
  • Jura je v [:PREJ:] zástupcem vedoucí Klárky. Jura v [:PREJ:] doprovází na klavír. Na klavír se učil bez podpory umělckě školy. Učili ho Klárka Hanáková a nejlepší klavírista, kterého zná osobně Kuba Dvorský. Mají velkou zásluhu na tom, že se naučil za 3 roky základní hru na klavír a již může doprovázet.

Dotazy a postřehy

Datum: 24.07.2014

Vložil: Salam

Titulek: Uzeninový

Jiřík je super obří lembas :) Ovšem přes všechny jeho výstřelky si pamatuji, jak dokázal vykrknout celkem 12 žížal. Bylo to neskutečné. Možná i tento neskutečný výkon byl popudem k tomu, že jsem uvěřil nakonec i já :) Právě díky Jurovi jsem si mohl užít krásné chvíle a vydatnou Kung Pao ala tucet kroužkovců :)

Přidat nový příspěvek